העזו ללמוד פילוסופיה יהודית !

למה כדאי ללמוד פילוסופיה יהודית רק בבר-אילן?

הכרת אוצרות הידע של ההוגים היהודיים הגדולים בעבר הרחוק והקרוב מרחיבה את עולם הדעת שלנו, מחברת אותנו למקורות התרבותיים שלנו וגורמת לנו להבין טוב יותר את משמעותן האקטואלית של הסוגיות הנלמדות. חלק מבוגרי התואר בפילוסופיה יהודית נקלטים במערכת החינוך - ומובילים את תחום ההוראה של "תרבות יהודית ישראלית". רבים אחרים נעזרים במטען שקיבלו בתחומים שונים ומפתיעים – מכתיבה עיתונאית ועד עריכת דין.


בגלל שחשוב להכיר את הרקע התרבותי והפילוסופי שלנו
 
אם יש לכם עניין ביהדות, בפילוסופיה ובמחשבת ישראל, המגמה למחשבת ישראל בבר-אילן מזמינה אתכם לקחת חלק בלימוד מעמיק ורחב של עולם המחשבה היהודית לסוגיה, תוך בחינה של דרכי למידה, מחקר ודיאלוג, מתוך פרספקטיבה תרבותית רחבה. חלק בלתי נפרד מהלימוד הוא דיון מתמיד בשאלות החשובות של הזהות היהודית-ישראלית, לאור כתביהם והגותם של הפילוסופים היהודיים הגדולים.
 
בגלל שיש כמה דמויות מפתח שכל אדם משכיל חייב להכיר
 
לימודי פילוסופיה יהודית - מחשבת ישראל וקבלה - מפגישים אתכם עם השמות הגדולים של ההגות היהודית, כמו הרמב"ם, רבי יהודה הלוי, הרב קוק ואף הרבי מליובאביטש, ומציע מבט מעמיק על הגותם, על הרקע שלהם ועל השפעתם על הפילוסופיה היהודית והכללית. נושאי הלימוד מכסים טווח רחב של אסכולות ושל תקופות, מימי הביניים ועד לעת החדשה.
 
בגלל איכות המרצים
במחלקה ללימודי פילוסופיה יהודית מלמדים ומלמדות מיטב המרצים והמרצות בתחום המחשבה היהודית בארץ,
ביניהם כמה וכמה חוקרים וחוקרות מהבולטים בעולם בתחומם.
 
 
בגלל סגל הוראה תומך גם בתארים מתקדמים
המגמה מציעה לימודים לתואר ראשון, שני ושלישי במבחר מסלולים, ועושה מאמץ מיוחד על מנת לסייע לכם למצוא את דרככם המקצועית בעולם המחקר האקדמי. לרשותכם עומד סגל מרצים עתיר ניסיון בהדרכה של כתיבת עבודות תזה ודוקטורט, סביבה תומכת וידידותית של חוקרים צעירים הדואגים לאווירת עבודה פורה, סמינרי מחקר, סמינרים מחלקתיים וקבוצות חשיבה של דוקטורנטים.
 
בגלל התכנית המיוחדת למורים
למי שכבר עוסק בהוראה, המגמה למחשבת ישראל מציעה תכנית ייעודית לקראת תואר שני בקבוצה של מורים חילוניים ודתיים. התכנית המצליחה מאפשרת לכם להביא את הניסיון החינוכי שלכם ולחשוב יחד על יישומים אפשריים וחדשניים של מחשבת ישראל לסוגיה במסגרת מערכת החינוך.
 
בגלל הגיוון של הלומדים והלומדות במחלקה
המחלקה לפילוסופיה יהודית בבר-אילן היא אחד המקומות היחידים בארץ שבו לומדים בצוותא דתיים וחילוניים, חרדים ומסורתיים, תל אביבים ומתנחלים – באווירה של פתיחות, קבלה וכבוד הדדי, שמאפשרת לכולם להרגיש בבית.