טרם היציאה לסיור בירושלים

 אבי יקר! 

בפרשת השבוע פרשת שמות נאמר:  שַׁל נְעָלֶיךָ מֵעַל רַגְלֶיךָ [שמות ג ה]. פסוק זה נדרש בזוהר כהסרת האישה. משה מתנתק מן האישה הגשמית כדי להתחבר לבת זוגו הרוחנית, לשכינה.
הרמב"ם במורה נבוכים חא יז לח אומר: "ואפלטון ומי שקדם לו היה קורא החומר הנקבה והצורה הזכר". בתפיסת הפילוסופיה ההתנתקות מן האישה היא היכולת לבטל את צרכי הגוף ולהתחבר להוויות רוחניות.
נדמה שהמאמר    שַׁל נְעָלֶיךָ מֵעַל רַגְלֶיךָ, הוא מוטו שמאפיין את כל מי שדבק באבי אלקיים. בקולו הרך, בלשונו העשירה ובמאמריו מלאי התבונה אבי נושא אותנו לעולמות רוחניים ומשיל מעלינו את הנעליים ואת כל מה שחוצץ בינינו לבין האור. אבי מכניס אותנו לעולם של עשייה, אתגרים, עניין, חכמה, דעת  והנאה.
רק מוחו הקודח של אדם בעל יכולת נתינה אינסופית היה מסוגל לתכנן ולעצב את המפגשים של ימי שני, הנערכים בהובלתה של יפה נפתלי. אלה אירועים מרתקים עם אנשים רמי מעלה, מן השורה הראשונה. לכל מפגש כזה יש כינוס מקדים שהפך לחוויה רגשית ורוחנית מדהימה של כל המשתתפים. כך אנו מוצאים את עצמינו אחת לשבועיים משילים את הנעליים וצוללים לעולם מופלא, מרתק ומעשיר. לא יאומן שאבי עוד החליט שנקבל על כך תשלום. 
כל מי שמקיים את המאמר:  שַׁל נְעָלֶיךָ מֵעַל רַגְלֶיךָ, יוצא עם אבי להרפתקאות רוחניות, לכנסים מרתקים וגם לטיול המופלא הזה בירושלים, שתורם ליצירת אוירה של משפחתיות ואהבה בין החברים.
אבי יקר מיום שהכרתי אותך הפכתי אדם מאושר במלוא מובן המילה ואני בטוחה שעוד רבים כאן חשים בברכה הגדולה שהיא מנת חלקו של כל מי שזוכה לחסות בצילך.  אתה מוצא את דרכך לליבו של כל תלמיד וסולל לו נתיב מתאים ומאתגר,  שמוביל אותו להישגים ולתחושת הצלחה.
אשרינו שזכינו בך ומי יתן ויצטרפו עוד רבים למחנה הגדל והולך שסביבך.
 
בכבוד ובהערכה
אסתר מלכה

כד טבת תשע"ז,  22 בינואר 2017

חזרה לעמוד דבר הסטודנטים